Kancelaria prawna


Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Maciej Bartkowiak

85-067 Bydgoszcz
ul. Jagiellońska 10
tel.: 501 558 227
Aktualności
Pozywając osobę fizyczną musisz podać jej adres zamieszkania

 

Na mocy uchwały Sądu Najwyższego z 17 lipca 2014 r. składając pozew musisz podać adres zamieszkania pozwanego (jeśli pozew dotyczy osoby fizycznej). Brak wskazania miejsca zamieszkania pozwanego uniemożliwia formalne nadanie biegu sprawie w sądach.

Jest to istotna informacja dla przedsiębiorców, ponieważ adresu zamieszkania nie można zastąpić adresem prowadzonej działalności gospodarczej, czy miejsca pracy pozwanego.

http://blog.e-prawnik.pl/pozwanie-osoby-fizycznej-wymaga-znajomosci-adresu-zamieszkania.html

 

 

 
Alimenty- kiedy można się o nie starać?

Obowiązek alimentacyjny ustala sąd nie tylko w przypadku rozwodu, lecz również separacji. Nakłada je zazwyczaj podczas rozprawy rozwodowej, ale również można się o nie się ubiegać w późniejszym czasie. Jedną z głównych przesłanek do przyznania alimentów jest brak winy jednego ze współmałżonków, czy zła sytuacja finansowa współmałżonka.

W jakiej sytuacji możemy ubiegać się o alimenty i jak długo należy je płacić? Przeczytaj.

 

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/795457,kiedy-mozna-liczyc-na-alimenty-od-wspolmalzonka.html

 
Telefon służbowy a ochrona danych osobowych

W nowoczesnych telefonach (smartfonach) gromadzimy dane osobowe, które podlegają ochronie podobnie jak dane przechowywane w tradycyjnych komputerach. Nowe technologie sprawiają, że w firmach konieczne staje się opracowanie tzw. polityki bezpieczeństwa i wdrożenie odpowiednich procedur, które gwarantują bezpieczeństwo danych osobowych. Za nieprzestrzeganie ustawy grożą wysokie kary.

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/telefon;sluzbowy;nosnikiem;danych;osobowych,126,0,1397886.html

 
Nowe zasady zwrotu towaru przez Internet

Nowe zasady zwrotu towaru przez Internet

Nowa ustawa o prawach konsumenta budzi niepokój wśród sprzedawców internetowych. Do tej pory klient mógł zwrócić zakupiony towar w terminie do 10 dni bez podania przyczyny zwrotu. Dzięki nowym przepisom termin ten wydłuży się do 14 dni. Jednak przedłużenie o 4 dni terminu w którym klient może odstąpić od umowy, nie wzbudziła wielkich zastrzeżeń ze strony e-sklepów. Niepokój wzbudził raczej przepis, nakazujący sprzedawcy całkowite pokrycie kosztów wysyłki (od siebie do klienta i od klienta do siebie).

Więcej…
 


Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Maciej Bartkowiak

85-067 Bydgoszcz
ul. Jagiellońska 10
tel.: 501 558 227


Copyright 2015-2021 - Kancelaria Prawna Bydgoszcz | Projekt i wykonanie: KSC.